مشترک شوید و مطالب را به صورت رایگان در ایمیل خود دریافت کنید

مزایای اشتغال زنان

۱- زنان امروز با زنان دیروز که صرفا همراه شوهرانشان به کار کشاورزی و دامداری میپرداختند فرق دارند. عصر فن آوری جدید همه چیز را در هم ریخته و طبعا نوع کار ها هم عوض شده است.
۲- زنان نیاز دارند از تحصیلات و تخصصی که برای گرفتن آن زحمت کشیده اند سود بجویند. این کار به آنها احساس امنیت و رضایت خاطر میدهد.مزایای اشتغال زنان
۳- بیشتر زنان مایل نیستند برای رفع نیاز های مالی شان که این روز ها بسیار حیاتی هست دایم از شوهرانشان تقاضای پول کنند.آنها میل دارند خو د بخشی از احتیاجات خانواده را تامین کنند.
۴-زنی که در خارج از خانه کار میکند و با انجام کار احساس رضایت میکند مقدار زیادی از وابستگی افراطیش به شوهر کاسته میشود به طوری که قادر است از نظر روانی نیز خود را اداره کند.
۵- از نظر روحی دچار پیری زودرس نمیشود و کمتر افسردگی به سراغش می آید.
۶- وقتی زنی در خارج از خانه کار میکند خواه نا خواه با مشکلات کسب در آمد و به اصطلاح پول در آوردن آشنا میشود بنا براین به ارزش کار شوهرش بیشتر پی میبرد و در نتیجه او را بهتر درک میکند.
۷- در دوره سالمندی سربار دختر یا پسر نخواهد بود. زیرا حد اقل یک مستمری و حقوق بازنشستگی برای دوران کهولت خود در یافت میکند. بنا براین از این خانه به آن خانه فرستاده نمیشود که کشنده ترین درد های نگفتنی در کهنسالی است.
۸-چون به اقتصاد خانواده کمک میکند خواه نا خواه در اندوخته خانواده شریک و سهیم خواهد بود. همین سهیم بودن به او احساس امنیت بیشتری میدهد.
۹- به دلیل حضورش در خارج از خانه و در متن جامعه از معلومات و دانش اجتمائی روز بی بهره نمانده بخصوص اگر به خاطر پیشرفت کارش مجبور باشد که کمی مطالعه و تحقیق هم بکند در نتیجه برای تربیت فرزندان از آگاهی های کافی بر خور دار است.
۱۰- از نظر حفظ زیبائی تناسب اندام و خوش لباسی تا حدی مطابق فرهنگ روز خواهد بود همین امر به شادابی روحیه اش کمک فراوانی میکند.
نتیجه اینکه چنین زنانی در یک جمع بندی اجمالی علی القائده می بایستی از زندگی زناشوئی آرام و معقولتری بر خور دار باشند.۳ دیدگاه نوشته شده است!

نظر بدهید!
  1. پگاه می‌گه:

    سلام.تازه با وبلاگتون اشنا شدم. خیلی خوشحالم که منبعی هست که بشه در مورد یهودی های عزیز بیشتر بدونم.من مسلمانم.اما جدا از دین همه ما انسان هستیم. ارزش های انسانی برای من مهمتر از دین هست دین زایده فکر انسانه. همه ما وقتی متولد میشیم فقط با دین خودمون اشنا میشیم اونو میپذیریم پس خانواده و اجتماع نقش تعیین کننده ای در پذیرش دین و افکار انسان داره.اگه من در خانواده ای یهودی متولد میشدم مطمینا طرز تفکر دیگه ای داشتم. به هر حال دوست دارم با ایین شما اشنا بشم و دوست های یهودی داشته باشم. خیلی هم دوست دارم زبان عبری رو یاد بگیرم. باز هم بهتون سر میزنم

  2. پگاه می‌گه:

    سلام.با مطلب گفته شده موافقم. امااز نظر من کار برای خانومها باید شرایط بهتر و مشخص داشته باشه که به زندگیش صدمه وارد نشه و همچنین وقتی از کار برمیگرده توان انجام کارهای دیگه رو داشته باشه. و کار باعث نشه که نتونه فعالیت های دیگه رو انجام بده.مثلا ساعت کار کمتر که بتونن به کار های خونه برسن.بتونن با بچه ها و همسرشون وقت بگذرونن….

  3. پگاه می‌گه:

    سلام دوست عزیز.برای من که تا حالا یه دوست کلیمی نداشتم و در مورد نحوه زندگی و تفکرات و اعتقاداتشون اطلاعی ندارم خیلی مایلم بیشتر باهاشون اشنا بشم. دوست دارم به زبان خیلی ساده و خودمونی از باورها،طریقه زندگی،اداب و رسوم ، جشن ها،عبادت و … برامون بنویسید. یه عالمه سوال تو ذهنمه که دلم میخواد بپرسم میدونم اگه بیشتر مطلب بنویسید منم به جواب سوالاتم میرسم و اگه نرسیدم میپرسم ازتون.ممنون. موفق باشی.

نام شما: (لازم)

ایمیل شما: (لازم)

آدرس سایت یا وبلاگ:

متن نظر: