مشترک شوید و مطالب را به صورت رایگان در ایمیل خود دریافت کنید

یهودیان مشهور (کاترین گراهام)

کاترین گراهامDATHARINE GRAHAMدر تاریخ روزنامه نگاری امریکا، کاترین گراهام نقش و جایگاه مهمی را اشغال کرده است. این بانوی روزنامه نگار، همان کسی است که با افشای مفاسد سیاسی ریچارد نیکسون، رئیس جمهور وقت امریکا، در نشریه واشینگتن پست موجبات استعفای وی را از این مقام فراهم آورد. از کاترین گراهام به عنوان یکی از مؤثرترین و نافذیترین روزنامه نگاران امریکایی در قرن بیستم میلادی نام برده می شود.
کاترین سال ۱۹۱۷ در یک خانواده ثروتمند امریکایی به دنیا آمد. این خانواده مالکیت نشریه واشینگتن پست را در اختیار خود داشت. کاترین بعد از پایان تحصیلات متوسطه و عالی، با یک وکیل امریکایی به اسم فیلیپ گراهام ازدواج کرد. فیلیپ آدم پرشور اما نامتعادلی بود که عشق فراوانی به روزنامه نگاری داشت.
کاترین پس از مرگ شوهرش در سال ۱۹۶۳، مستقیماً مدیریت نشریه واشنگتن پست را بر عهده گرفت و طی یک مدت کوتاه نشریه مذکور را به اوج رساند. همین نشریه اواسط دهه ۷۰ اقدام به چاپ مقالات افشاگرانه علیه ریچارد نیکسون کرد. نیکسون نهایتاً مجبور به استعفا شد. شهرت کاترین گراهام از این مرحله به بعد چند برابر شد. او بعد به نشریه معروف نیویورک تایمز پیوست و این نشریه را نیز به اوج رسانید.
خانم کاترین گراهام چند سال پیش خاطرات خود را به چاپ رساند که این کتاب خاطرات نیز موفق شد جایزه معروف پولیتزر را از آن نویسنده اش سازد. کاترین گراهام در سال ۲۰۰۱ درگذشت.نخستین فردی باشید که دیدگاه خود را بیان میکند!

نام شما: (لازم)

ایمیل شما: (لازم)

آدرس سایت یا وبلاگ:

متن نظر: