مشترک شوید و مطالب را به صورت رایگان در ایمیل خود دریافت کنید

یهودیان مشهور (رالف لورن)

رالف لورن‌، طراح مد آمریکایی و مدیر شرکت پولو رالف لورن،‌ شرکت تولید کننده کالاهای لوکس است. وی با ثروت ۶/۴ میلیارد دلار از سوی مجله فوربز صد و هفتاد و سومین ثروتمند دنیا در سال ۲۰۱۰ معرفی شده است.
رالف لورن (رالف لیفشیتز) در نیویورک متولد شد. والدین او، فرایدل و فرانک لیفشیتز، مهاجرانی آشکنازی از شهر پینسک بلاروس‌ بودند. پدر او یک نقاش ساختمان بود. رالف از همان سنین نوجوانی بعد از مدرسه کار می‌کرد تا بتواند برای خودش لباس بخرد.
رالف به مدرسه آکادمی‌ سالانتر و سپس به آکادمی ‌مارشا استرن تالمودیکال (MTA) و پس از آن به دبیرستان دو ویت کلینتون رفت و در سال ۱۹۵۷ فارغ‌التحصیل شد. او در MTA به دوستان همکلاسی خود کراوات می‌فروخت. برادر رالف در سن ۱۶ سالگی او،‌ نام خانوادگی‌شان را به لورن تغییر داد، چون نام آنها،‌ لیفشیتز، در زبان انگلیسی با معنی بدی تلفظ می‌شد و همکلاسی‌هایشان آنها را مسخره می‌کردند.
رالف لورن به مدرسه کسب و کار و مدیریت شهری باروک در سیتی کالج نیویورک رفت و در آن جا به تحصیل رشته کسب و کار پرداخت. وی بعد از دو سال تحصیل دانشگاه را رها کرد. رالف از سال ۱۹۶۲ تا ۱۹۶۴ در ارتش ایالات متحده به خدمت سربازی مشغول بود. وی در سال ۱۹۶۴ نیز با ریکی آن لوبیر ازدواج کرد.
رالف لورن به مدرسه مد و طراحی کالاهای لوکس نرفته بود؛ اما به عنوان فروشنده برای شرکت برادران بروکز،‌ شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای معروف پوشاک در آمریکا کار می‌کرد. او در سال ۱۹۶۷ با تامین مالی از سوی نورمن هیلتون یک فروشگاه کراوات راه‌اندازی کرد که در آن کراوات‌هایی را که خود طراحی می‌کرد،‌ تحت نام برند «پولو» به فروش می‌رساند. او بعدها این نام را از هیلتون خرید. وی تا سال ۱۹۶۹ یک بوتیک در مرکز خرید بلومینگدیل در منهتن بازگشایی کرد. ده سال بعد این برند تبدیل به یک برند جهانی شد و اولین فروشگاه پولو در لندن بازگشایی شد.
رالف لورن در سال ۱۹۷۰ جایزه کوتی را به خاطر خط تولید پوشاک مردانه شرکتش از آن خود کرد. وی تقریبا در همین زمان خط تولید پوشاک بانوان را نیز راه‌اندازی کرد. لورن در سال ۱۹۷۲ پیراهن‌های آستین کوتاه معروف خود را با لوگوی پولو و در ۲۴ رنگ به بازار فرستاد که شهرت زیادی برای او کسب کرد به شکلی که توانست طراحی لباس‌های فیلم گاتسبی بزرگ را به دست خود بگیرد. خط تولید پولو اسپرت‌، برای تولید پوشاک ورزشی، در سال ۱۹۹۳ راه‌اندازی شد. این شرکت همچنین برای اولین بار در سال ۱۹۹۷ به بازار سهام عمومی‌ نیویورک وارد شد. در حال حاضر محصولات این شرکت شامل پوشاک غیررسمی‌ آقایان و بانوان، لوازمی‌ چون کیف و غیره،‌ عطرها،‌ برخی لوازم خانه مثل ( حوله و غیره) می‌شود.
رالف لورن تا سال ۲۰۰۷ بیش از ۳۵ بوتیک در آمریکا باز کرده بود. فایننشیال تایمز درآمد این شرکت در سال ۲۰۰۹ را بیش از ۵ میلیارد دلار برآورد کرده بود. سود خالص این شرکت در سال ۲۰۰۹ نیز در حدود ۴۰۶ میلیون دلار بود. تعداد کارمندان پولو رالف لورن در سال ۲۰۰۶ بیش از ۱۲۸۰۰ کارمند اعلام شده است.
در سال ۱۹۸۷ تشخیص داده شد که رالف لورن یک تومور مغزی خوش‌خیم دارد که در همان سال آن را جراحی کردند. رالف لورن سه فرزند دارد و در حال حاضر ساکن نیویورک است. یکی از پسران او تولید کننده فیلم و پسر دیگرش یکی از مدیران اجرایی شرکت پدر است. رالف لورن همچنین به خاطر کلکسیون اتومبیل‌های کلاسیکش شهرت دارد. وی در کلکسیون خود اتومبیل‌هایی از جمله فراری ۲۵۰ GTO، مک لارن F1، بوگاتی ۵۷SC‌، بنتلی، آلفا رومئو، پورشه و بوگاتی ویرون دارد.0922_ralph-lauren_400x400نخستین فردی باشید که دیدگاه خود را بیان میکند!

نام شما: (لازم)

ایمیل شما: (لازم)

آدرس سایت یا وبلاگ:

متن نظر: