مشترک شوید و مطالب را به صورت رایگان در ایمیل خود دریافت کنید

جیمی دلشاد

اولین شهردار ایرانی‌زاده بورلی هیلز فصلی از تاریخ این شهر و کالیفرنیا را به نام خود قلم زد.

جیمی دلشاد یک ایرانی یهودی مهاجر به آمریکاست. دلشاد که نام کوچک خود را در زمان شهروند شدن در آمریکا از جمشید به جیمی تغییر داده است. متولد شهر شیراز در ایران می‌باشد.bevlihiz

وی که یک فرد متعهد و با ارتباطات پایدار در جامعه توصیف شده با مدرک مهندسی برق از دانشگاه Northridge به عنوان یک بازرگان موفق در کالیفرنیا شناخته شده است.

دلشاد ۴۸ سال است که در لوس‌آنجلس زندگی می‌کند و ۱۸ سال گذشته در شهر بورلی هیلز اقامت داشته است.

حاصل ۳۸ سال زندگی مشترک او ۲ فرزند به نام‌های دبورا و دانیل است.

دلشاد که در کارنامه خود فعالیت‌های متعدد اجتماعی، فرهنگی و مذهبی را برای ایرانیان یهودی در آمریکا به ثبت رسانده تنها به فعالیت برای ایرانیان یهودی در آمریکا بسنده نکرده است.

وی در سال ۲۰۰۳ پس از پیروزی در انتخاب به عضویت شورای شهر درآمد و پس از ۴ سال فعالیت در انتخابات سال ۲۰۰۷ توانست سمت شهرداری بورلی هیلز را از آن خود کند.

اولین شهردار ایرانی‌الاصل بورلی هیلز در ۲۷ مارس ۲۰۰۷ پس از انجام مراسم سوگند با حضور شخصیت‌های سیاسی و جمعیت ۱۰۰۰ نفری مردم و نیز نمایندگان رسانه‌های مختلف کار خود را شروع کرد.

دلشاد با بیان مهمترین هدف خود در جهت ایجاد وحدت و اتحاد در بین افراد جامعه آن را مهمترین عامل در جهت پیشبرد اهداف خود دانست و گوش دادن به دغدغه‌های مردم و جامه عمل پوشاندن به خواسته‌های آنان را وظیفه خود می‌داند.

نکته قابل توجه در انتخابات وی چاپ برگه‌های رأی شهر به دو زبان فارسی و انگلیسی بود.

۸۰۰۰ نفر از جمعیت ۳۵۰۰۰ نفری بورلی هیلز را ایرانی‌تبارها تشکیل می‌دهند.یک دیدگاه نوشته شده است!

نظر بدهید!
  1. شاهین می‌گه:

    این نمونه یک انسان موفق است

نام شما: (لازم)

ایمیل شما: (لازم)

آدرس سایت یا وبلاگ:

متن نظر: